Vyvýšené záhony

Publikované dňa4 Mesiace pred

Čo získate nákupom správnych substrátov , zeminy a pôdnych aditív?

Niekoľko benefitov, ktoré Vám prinášajú vyvýšené záhony. Je šetrenie chrbtice, keďže pracujete vo výške pásu. Sú výbornou alternatívou ak chcete začať pestovať na pozemku z horšou pôdou a zároveň redukuje burinu a škodcov. Pri použití právnych vrstiev pôdy lepšie budete regulovať pôdnu vlhkosť a zavlažovanie.

 Výhody pre zlepšenie pôdnych vlastností

  • Môžete si pomocou nich opticky rozčleniť záhradu. Aj pri riešení relatívne malej záhrady si viete esteticky vytvoriť miesto pre pestovanie úrody zeleniny, byliniek.
  • Tvoria bariéru proti škodcom, ako sú slizniaky či slimáky. Ak aj Vám slimáky útočia na záhradu, na okraje záhonov si viete obsypať požerové prípravky. Prípadne aplikovať medené drôty. Ochránite si tak značnú časť úrody pre Vašu spotrebu.
  • Pôda je teplejšia, a tak môžete vysádzať skôr bez obáv z prízemných mrazov, pri aplikácii horného rámu môžete aj predpestovať rastlinky.
  • Máte väčšiu kontrolu nad zložením a kvalitou pôdy, jej pH. To oceníte najmú vtedy, ak si chcete pochutnať na čučoriedkach a ďalšom malom ovocí, ktoré potrebuje pre svoj život na Vašej záhrade pôdnu kyslosť.
  • Rám zabraňuje vyplavovaniu živín z pôdy počas veľkých dažďov.
  • Ich vytvorením recyklujete staré drevené dosky, palety, hranoly, tvárnice, kmene stromov, kamene či tehly. Prípadne viete využiť už hotové záhony, ktoré viete s pomocou architekta zakomponovať priamo na Váš pozemok.

Na čo nesmieme pri využití vyvýšených záhonov zabudnúť je pravidelná kontrola a starostlivosť o konštrukciu a dopĺňanie materiálov ako je zemina aditíva a hnojivá najmä počas sezóny.

Zásady budovania vyvýšeného záhonu

Mal by byť prístupný z viacerých strán, pri jeho zakladaný odkopeme 30-60 vrstvu pôdy. Na spodok navrstvíme králičie pletivo. Náš typ je aplikácia záhradného pletiva na dno záhonu, ktoré zabráni zabývaniu sa hrabošov a škodcov, ktorý by si radi pochutili na čerstvých korienkoch Vašich plodín a zeleniny.

Spodná vrstva je tvorená konármi, záhradnou drťou, prípadne profesionálnou drťou NATURA. Zabezpečuje odvodnenie záhonu a vy sa tak nemusí trápiť s nadbytkom vody pri rastlinách, ktorý by mohol spôsobovať zahnívať. Ďalšia vrstva je substrát so zeminou, ponúkame široký výber, ktorý Vám ochotne nekombinujeme priamo pre Vás a Vaše rastliny. Na vrch vrstvíme preparený odburinený substrát. Pri použití profesionálnych substrátov s prihnojovaním začnete po 3-4 týždňoch. Pevným alebo kvapalným.

Súvisiace produkty

Menu

Nastavenia

Kliknite pre ďalšie produkty.
Nenašli sa žiadne produkty.